خبرگزاری هرانا | مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در حوادث جداگانه ای در شهرستان های طارم، سیرجان، شوشتر و تهران دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹، یک کارگر از اهالی شهرستان طارم در استان زنجان دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست داد.

سرهنگ مرادی، فرمانده انتظامی شهرستان طارم ضمن اعلام این خبر گفت: “این جوان ۲۷ ساله درحال تعمیر سیستم برق کارواش بوده که دچار برق گرفتگی شده و هنگام انتقال به بیمارستان فوت کرده”.

مرگ یک کارگر در شهرستان سیرجان

به گزارش رکنا، دیروز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، یک راننده بیل مکانیکی در معدن شماره ۳ گل گهر در شهرستان سیرجان، در اثر ریزش ناگهانی دیواره سنگ معدن جان خود را از دست داد.

لازم به ذکر است؛ این کارگر که هویت او ایوب گوشکی احراز شده است در اثر اصابت یک تخته سنگ بزرگ به سر، به شدت دچار جراحت شده و جان خود را از دست داده است.

مرگ یک چوپان در شهرستان شوشتر

به گزارش ایرنا، دیروز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، سید مهدی ایوبی، مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شوشتر، از مرگ یک چوپان بر اثر غرق شدن در حوضچه آبیاری زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

مهدی ایوبی عنوان کرد: “این حادثه عصر یکشنبه در روستای خزینه سلامات از توابع بخش مرکزی شهرستان شوشتر گزارش شد که به دنبال آن تیم غواصی سازمان آتش نشانی شوشتر به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “تلاش این تیم برای یافتن جسد این چوپان تا غروب ادامه داشت اما نشانی از جسد وی یافت نشد و صبح فردا نیز عملیات جستجو برای یافتن جسد این چوپان از سر گرفته می شود”.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرستان شوشتر ادامه داد: “براساس گزارش منابع محلی شخص غرق شده به نام ح.م حدود ۶۰ سال سن داشته و در حاشیه حوضچه آبیاری کشاورزی در حالی که مشغول شستن دست و صورت بوده غرق شده است”.

مرگ یک کارگر در تهران 

به گزارش ایسنا، دیروز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، به دنبال ریزش دیواره یک زمین گودبرداری شده در جاده کن سولقان، یک کارگر جوان دچار مصدومیت شده و جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته، ساعت ۱۲بعد از ظهر، خبر ریزش آوار در یک زمین گودبرداری شده به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه ۷۴ را به همراه گروه امداد و نجات ۱۹ به محل حادثه واقع در جاده کن سولقان اعزام کرد.

در این گزارش آمده است؛ یک کارگر جوان از اتباع کشور افغانستان در یک قطعه زمین گودبرداری شده به عمق پنج متر مشغول به کار بوده که ناگهان بخشی از دیواره خاکی بر سرش فرو ریخته و در زیر آوار دفن شده، به طوری که تنها بخشی از سر او از زیر آوار مشخص بوده است.

در ادامه گفته شده است؛ عوامل آتش نشانی در شرایطی که خاک سست دیواره محل گود برداری شده احتمال ریزش داشته است، بلافاصله اقدام به ایمن سازی محل کرده و کارگر را از زیر آوار خارج کردند که پس از تحویل وی به عوامل اورژانس مشخص شد که این کارگر جان خود را از دست داده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *